In order to understand revenues and costs, get a two-liter bottle of soda, ten to twenty cups, and a

In order to understand revenues and costs, get a two-liter bottle of soda, ten to twenty cups, and a bucket of ice. Fill each cup with ice and then fill it with soda. Assume each cup of soda sells for at least $1 and you paid $1 for the soda and $1 for the cups. How much profit can you make?  

Don't use plagiarized sources. Get Your Custom Essay on
In order to understand revenues and costs, get a two-liter bottle of soda, ten to twenty cups, and a
For as low as $7/Page
Order Essay